V Mexiku a predsa pod Orlojom

Zamýšľam sa čo je pravdy na tvrdení, že najväčšia láska je láska k jedlu. Pretože jedlo ťa nezradí a nezlomí ti srdce.  A už istú dobu sa s týmto tvrdením stotožňujem. Ak máš teda podobný názor a rád skúšaš „papanicu“ iných kultúr nasledujúci tip Ti určite vyčaruje úsmev na tvári.

Keď prejdeš popri Orloju, pár metrov budeš pokračovať smerom ku Karlovmu mostu a potom zabočíš do správnych dverí, zídeš pár schodov do podzemia, ocitneš sa v Mexiku. Kúzlo. Ako v Narnii. Za zvukov fanfár a lietajúcich konfiet predstavujem Las Adelitas, mexickú reštauráciu uprostred Prahy. 

Nevadí keď nevieš po španielsky, aj rukami a nohami sa dorozumieš a nakoniec sa aj tak dopracuješ k tomu čo chceš. Moja španielčina obsahuje pár slov, ktoré aktívne využívam, ale pri objednaní mi veru mujeres a hombres moc nepomohlo.

Ale atmosféra je úžasná. Ako prvé po vstupe zbadáš maľbu Fridy Kahlo, mexickej maliarky, na ktorú sú Mexičania veľmi hrdí. Každá stena je inej farby, modrá, červená, biela, ale ku podivu to všetko krásne spolu hrá.

No a to jedlo. Jednoducho úžasné. Objednala som si Nachos con Queso, a na tú chuť sa nedá zabudnúť. Skúsila som aj Guacamole..a môžem povedať, že nebíčko v papuľke. Dokázala by som to jesť veľmi často.

Ale treba to vyskúšať na vlastnej koži. Je lepšie „raz zažiť ako stokrát počuť“

http://www.lasadelitas.cz/ 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *