Letná Praha – 7 slnkom zaliatych nádher

Praha je v určitom zmysle slova čarovná. V mojom prípade mala zlepiť niečo, čo už dlhú dobu malo byť od seba a čarovne mi ukázala, že bez toho človeka mi bude lepšie. Je smutné si dačo také uvedomiť na tak krásnom mieste ako je Praha a hlavne medzi húfom zaľúbených párikov. Nevadí, what doesn´t kill you makes you stronger a aj napriek tomu som si výletík užila, no do Prahy sa treba vydať viackrát, aby človek videl aj tie menej známe architektonické skvosty. V nasledujúcich riadkoch ti opíšem len zlomok, toho čo sa tam dá vidieť…

  1. Prašná brána Vstup do Starého mesta chráni Prašná brána, ktorá kedysi zahajovala Kráľovskú alebo Korunovačnú cestu na Pražský hrad. Dnes sa radí medzi hlavné symboly Prahy a môžeš sa z nej pozrieť na mesto. Hneď vedľa nej sa nachádza Obecní dům, ďalšia honosná budova.
  2. Staromestské námestieVyžívam sa v takýchto námestiach, vždy si sadnem na lavičku a pozorujem ľudí ako sa ponáhľajú za svojimi povinnosťami, po chvíle ujdem myšlienkami do minulosti a predstavujem si ako to vyzeralo v časoch, keď krajinám vládli králi a kráľovné a jediný dopravný prostriedok bol koč s koňom. Po tých mačacích hlavách to muselo riadne hŕkať 🙂 Takže aj keď to možno nemá nejakú hodnotu určite sa oplatí tadiaľ prejsť, pretože tak sa dostaneš ku Orloju a Karlovmu mostu.Ďaľšie vežičky (veď sme predsa v stovežatej) už len pre ten pohľad, Týnsky chrám, najvýznamnejší pražský kostol.
  3. Pražský orloj Tej kráske na pražskom orloji,odkážte, že o ňu vôbec nestojím…“ Myslím, že Orloj netreba nejako špeciálne predstavovať. Jedna z hlavných atrakcií celej Prahy. Škoda, že v čase keď som tam bola ja, bol v rekonštrukcii.
  4. Karlov mostĎalšia well-known atrakcia, ktorú denne navštívi snáď najviac turistov. Počas dňa tam natrafíš na pouličných maliarov, muzikantov, ktorí dotvárajú atmosféru. Ale ako sa vraví radšej raz zažiť ako o tom viac krát počuť, prípadne čítať.
  5. Malostranské námestieNa druhej strane Vltavy sa nachádza mestská štvrť Malá strana. Malostranské námestie si ma zase získalo atmosférou, úplne inou ako Staromestské. Premávajú tade električky a dokonca tam aj nájdeš kaviareň Starbucks.

6. Lennonova zeďNa Malej strane sa nachádza aj hospoda a stena venované pamiatke Johna Lennona. Keďže to nie je veľmi známe, je tam menej turistov a tým pádom väčší kľud. Na stenu môže ktokoľvek napísať odkaz..nájdeš ten môj? 🙂

7. Petřínska rozhledna

Na Petřínsku rozhlednu sa vyvezieš lanovkou, na ktorú platí taký istý lístok ako napríklad do metra. Po vystúpení z lanovky ťa privítajú Petřínske sady, ale napríklad aj hvezdáreň. Cez parčík sa dá dostať na už spomínanú rozhľadňu, odkiaľ je nádherný výhľad na všetky vežičky. Tu človek pochopí, prečo sa Praha právom pýši prívlastkom stovežatá.

Je úplne jedno aké ročné obdobie práve je, Praha je vždy plná turistov, lebo má čo ponúknuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *