Budapest

Hlavné mesto Maďarska, Budapešť. Mnohými odmietané mesto, no táto kráska rozprestierajúca sa na oboch brehoch Dunaja má skutočne čo ponúknuť. Strávila som tam týždeň, a môžem povedať, že odvtedy sa tam chcem zúfalo vrátiť. Je to metropola (nie len preto, že má metro), multikultúrne veľkomesto, na ktoré sa Bratislava ani len nechytá. Bola som celkom prekvapená, že aj staršie tety v obchodoch sa chytali na angličtinu a pokiaľ rozumeli, snažili sa pomôcť tak ako to len šlo. Pravda, že o pomoc sme moc nežiadali, lebo všetko sme mali naplánované, pozreté trasy ako sa kam dostať. Boh žehnaj navigácie a iné useful aplikácie.

Za ten týždeň som sa prejedla hambáčov z Mekáču, ale kalórie som spálila pri prejdení viac ako 21 km. Videla krásy nevídané a spoznala toto pulzujúce mesto za dňa aj noci.

Práve preto mám rada veľké mestá, pretože aj keď vykročíš na ulicu o polnoci tak mesto ťa vtiahne do svojho víru, unáša ťa svojím tempom…

Budapešť mi dopriala pocit voľnosti, ktorý som veľmi dlho, ak vôbec niekedy, cítila, ukázala mi, že som len zrnko prachu a predsa môžem niečo dokázať. Ukázala mi, ktorým smerom by som sa mala uberať. Že byť poskokom medzi štyrmi stenami nie je pre mňa a moju hrdosť to pravé. Pri prezeraní toho množstva fotiek sa tam vraciam v spomienkach a ďakujem tomu oportunistovi v sebe, že ma na tú letnú školu prihlásil.

A kedže šlo o letnú školu všetky náklady na cestu, ubytovanie a stravu boli hradené hostiteľmi. Tým pádom sme si mohli dosýta užívať v meste, pravda až potom ako sme si v škole odsedeli pár prednášok a nejaké simulácie, no šla by som znova.

 

 

Názor na “Budapest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *